Konteyner Lashing Hizmeti

Konteyner Lashing Hizmeti

Konteyner Lashing , Taşıma konusunda denizyolunu tercih eden ihracatçılarımız için bazı istenmeyen olaylar baş gösterebilir. Deniz yolunda meydana gelebilecek kötü hava şartları ve sarsıntılı taşıma yükünüze istemesekte maddi hasarlar verebilir.

 

Firmamız konteyner lashing taşımacılığında olabilecek sarsıntı, vibrasyon ve devrilmelere karşı konteyner içi ve üzeri yük sabitleme hizmetleri vererek bu kötü durumları bertaraf etmektedir. DC, FR, OT konteyner cinslerinde tecrübeli ekip ve sertifikalı malzeme ve materyallerle Türkiye’nin hemen hemen tüm liman, serbest bölge, gümrüklü saha ve fabrikalarda yerinde hizmet sağlayarak siz değerli müşterilerinin yanındadır.

 

Konteyner Lashing , CTU- Code uyumlu dünya standartlarına uygun lashing yük sabitleme hizmeti için tüm personellerimize gerekli eğitimlerle donatıp yetkin olduklarından emin oluyoruz. Konteyner lashing hizmeti için gerekli tüm ekipmanlar TSE ve CE sertifikalıdır. Kullanılan spanzet, gerdirme makinası, lashing tokası, kauçuk, köşebent vb. gibi malzemeleri sıfır olarak gerekli testlere ve standartlara tabi kalarak kullanmaktayız. Flatrack yüklemelerinde yüklerin haddinden çok taşma yapmaması ve buna bağlı olarak fazla navlun ödenmemesi için yükün konteynere ortalı ve ideal yüklenmesi gerekir.

İdeal yüklemeden sonra yükün tonajına göre gerekli mukavemet ve statik hesaplamalara göre spanzet kayış, çelik halat, lashing zinciri gibi gerekli ekipmanlarla yük sabitlenir. Yükün kaymaması için önüne ve arkasına ahşap takoz çakılır ve yüklenmeden önce kargonun altına anti-slip kaydırmaz kauçuk koyulması gereklidir. Gereken standartlarda yapılan lashing hizmetinden sonra 3. Taraf survey firmaları tarafından düzenlenip lashing hizmetinin standartlara bağı kalınarak yapıldığını beyan eden uygunluk sertifikası düzenlenir. Hapag Lloyd ve UASC konteynerlerde talep edilen farklı lashing normları ve kereste ile sıkıştırma dunnage yapılması gereklidir.

Client
Date
Ocak 21, 2019
Share